• Неодамнешно
  • -14 %
Z-ЛАВ 1 Парче Воздух Влажни Полирач М14 Тема Пневматски Воздух Алатка Воздух Сандер Пневматски Полирач Со 1 Парче Алуминиум Backer Подлога 4

Z-ЛАВ 1 Парче Воздух Влажни Полирач М14 Тема Пневматски Воздух Алатка Воздух Сандер Пневматски Полирач Со 1 Парче Алуминиум

DEN 6784.00
DEN 7888.80

Количина на стоки
Тековен

Кога мелница ќе престане да работи, а особено ако тоа не ќе се користи за некој период на време, машината треба да биде добро подмачкана и ротирање за речиси пет секунди без вчитување пред исклучување тоа, ова е вечера важен чекор за да се избегне rusting
Пакет :
1 x Страна Издувниот Воздух Влажни Полирач Тема М14 ИЛИ 5-8-11
1 x 4 инчен Алуминиум Backer Подлога
Во текот на користење : 1.Воздушниот притисок вообичаено треба да се одржува во 90 PSI-116 PSI(0.Кога мелница ќе престане да работи,а особено ако тоа не ќе се користи за некој период на време, машината треба да биде добро подмачкана и ротирање за речиси пет секунди без вчитување пред исклучување тоа, ова е супер важен чекор за да се избегне rusting.
Z-ЛАВ 1 Парче Воздух Влажни Полирач М14 Тема Пневматски Воздух Алатка Воздух Сандер Пневматски Полирач Со 1 Парче Алуминиум Backer Подлога 4"
Име : Страна издувниот воздух полирач/ Пневматски влажни полирач Опис : Компримиран воздух треба да биде суво и ладно, како и со висока влажност на воздухот ќе доведе до внатрешни rusting што може да предизвика машина неуспех. е професионална дијамант алатка производителот. Секогаш снабдување со соодветни вода за време на работата.Компримиран воздух треба да биде суво и ладно, како и со висока влажност на воздухот ќе доведе до внатрешни rusting кои предизвикуваат машина неуспех. Нашите производи се користи за сечење, брусење полирање и дупчење на камен, керамика, очила и бетон.
Компанијата ќе се држиме до претпријатието духот на " Квалитет, Ефикасност, Иновација и Интегритет ". Со нашите длабоки технички ресурси, било да се строги ISO систем за управување со квалитет, и квалификувани работници, ние ќе се обезбеди најдобра услуга и да создаде дополнителна вредност за нашите клиенти. Ние cordially добредојдовте на клиентите и дома и во странство да ни се придружат и да соработуваат со нас, што подобар живот и иднина заедно.Спречување на било која рѓа во гумени конекција.
Xiamen ZL Дијамант Technology Co.
Нашите производи се продаваат во Европа, Северна и Јужна Америка, Југо-Источна Азија, Блискиот Исток и др.За да се избегне машини неуспех за време на работата, осигурајте се дека машината е исполнет со 10# масло пред операција.Секогаш снабдување со соодветни вода за време на работата. Нашите главни производи вклучуваат дијамант тревите, мелење тркала, полирање влошки, основни вежби, дијамант жица видов, итн.

Други карактеристики

боја:
M14, 5-8-11
Бренд Име:
Z-ЛАВ
Тип:
Агол Полирач
Не-Оптоварување Брзина:
4600rpm
Тежина:
1.6KG
Wattage:
Under 300W
Број На Модел На:
ZL-APM14
DIY Материјали:
Облицовка
Тркала Дијаметар:
М14
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Димензии:
300*200*150mm
Номинална Напон:
220v

Најдобри понуди