• Неодамнешно
  • -33 %
MOS FET Предизвика Switch 15A 400W TB6612FNG Вози Модул PWM Регулатор Control Panel N-MOS Електронски Прилагодлива switch PCB

MOS FET Предизвика Switch 15A 400W TB6612FNG Вози Модул PWM Регулатор Control Panel N-MOS Електронски Прилагодлива switch

DEN 76.00
DEN 113.28

Количина на стоки
Тековен


MOS FET Предизвика Switch 15 A 400 W Вози Модул PWM Регулатор Control Panel N-MOS Електронски Прилагодлива switch PCB
TB6612 FNG Двоен Мотор Возачот Модул
Dual MOS / Висока Моќност / Support PWM
Користење на увезената двојна MOS паралелно активни излез, долниот внатрешен отпор, поголема струја, силна моќ за да ги исполни поголемиот дел од користење на опремата; широк напон, совршен поддршка за PWM; лесно да се постигне со висока моќ на опрема за контрола.
Производ Параметри Оперативен напон : DC5-36 V Предизвика сигнал : Дигитален сигнал (DC3.3-20 V) / PWM (0-20 KHz) Излезна моќност : Живот : неограничен switch Оперативни температура : -40 ~ 85 целзиусови степени Производ Големина : 34 * 17 * 12mm Користејќи Режим 1. Сигнал се контролира страна е мазна, може да биде ниско ниво на активирањето на чекање 2. Сигналот крајот на долго да помине, може да се на високо ниво, се активира режимот 3. Сигнал за контрола на текст PWM, за PWM контрола на владата TRIG / PWM : јачина на контрола терминал GND : Јачина на земјата ВИН + : Моќност позитивни ВИН- : Моќност негативни VOUT + : Напојување позитивни VOUT- : излезната енергија е негативна

Други карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
Пакет:
TQFP
Температурата На Работа:
-40 ~ 85 Целзиусови Степени
is_customized:
Yes
Моќ Дисипација:
Макс 400W
Напон:
5-36V
Број На Модел На:
PWM N-MOS
Бренд Име:
ЕК Купување
Состојба:
Нови
Примена:
MOS FET Предизвика Префрлете се Вози Модул
Големина:
34*17*12mm

Најдобри понуди