• Неодамнешно
10pcs бесплатен превозот LM2904 LM2904DR LM2904D СОП-8 Оперативниот Засилувачи - Op Засилувачи НИСКА PWR ДВОЈНА OP AMP нови оригинални

10pcs бесплатен превозот LM2904 LM2904DR LM2904D СОП-8 Оперативниот Засилувачи - Op Засилувачи НИСКА PWR ДВОЈНА OP AMP

DEN 61.44

Количина на стоки
Тековен


14950 електронска компонента комплет пакетот Производот Категорија : Операциони Засилувачи - Op Засилувачи Број на Канали : 2 Каналот GBP - Добивка Проток на Производот : 1 MHz за сексуално и репродуктивно - Уби го Оценувате : 0.1 V/ни CMRR - Здрав Режим за Одбивање Сооднос : 50 d B Излезна Струја по Канал : 30 ма Ib - Текст на Избраниците на струјата : 250 n A Вос - Текст Форумот Напон : 7 m V Напон - Max : 32 V Напон - Мин : 3 V Снабдувањето со Струја по Канал : 500 u A Максимум на Температурата на работа : + 85 C Минимум Температурата на работа : - 40 C Исклучување : Без Исклучување Монтажа Стил : СМД/SMT Пакет / Случај : SOIC-8 Пакување : Цевка Производ : Операциони Засилувачи Серија : LM2904 DR

Други карактеристики

Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Напон:
Меѓународниот стандард
Моќ Дисипација:
Меѓународниот стандард
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард
Број На Модел На:
LM2904DR
is_customized:
Yes
Бренд Име:
IGMOPNRQ
Пакет:
СОП
Примена:
pcb

Најдобри понуди