• Неодамнешно
4А - -5A PCB BMS за Заштита на Одборот за 4 Пакети 18650 Li-ion литиум Батерија на Мобилен 4S Со Над Заштита

4А - -5A PCB BMS за Заштита на Одборот за 4 Пакети 18650 Li-ion литиум Батерија на Мобилен 4S Со Над Заштита

DEN 76.32

Количина на стоки
Тековен


Карактеристики : Забелешка : Ако правилно заварување, тестирање на излез од не-излез, се користат и други начини за да го активирате полнење за заштита на одборот!
Преглед :
Главната IC користи оригиналниот "Ricoh" увезени компоненти. Overcharge, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, за различни капацитети во различни форми 3.7 V литиум батерии. Јапонија заштита IC, VISHAY, AOS, IR и други високо-квалитетни MOSFET, FR-4 плоча ниска температура коефициент, дизајн, фина изработка, тестирање и сеопфатна. Компактен, погоден за голем број на барања на високо интегрирана, ниска цена апликации за да ги задоволи широк спектар на барања за изведба за да се обезбеди апсолутна безбедност и сигурност на батеријата пакет.
Заштита одбор уред опис :
Компоненти за Јапонија S-8254 AAG заштита чип; Вистински Bandai Америка AO4407 * 2 парчиња; - заштита на чип, како и Ricoh R5431 серија.
Литиум батерија заштита одбор атрибути :
Модел : HH-P3-10.8
Димензии : 48 * 15 * 1.0 мм
Полнење напон спектар : 4.25-4.35 v±0.05 v
Над-испуштање напон спектар : 2.3-3.0 v ± 0.05 v
Работна температура : -40 - + 50 c
Услови на чување : -40 + 80 c
Максимална оперативни струја : 4-5 A
Максимална моментален струја : 6-7А
Quiescent Струја : помалку од 6u A
Отпор : помалку од 45mΩ
Ефективна живот : повеќе од 50.000 часа
Краток спој заштита : заштита, треба да се полнат обновување
Погоден за : 4packs 18650 литиум батерија 14.8 V V 16.8
Главните функции и карактеристики : над задолжен заштита, над-испуштање заштита, краток спој заштита, како прекуструјна заштита.
На заштитна плоча со користење на Јапонија Ricoh литиум железо фосфат батеријата заштита IC;
1) со висока точност напон, детекција коло;
2) терминал на држачи за користење на висок напон уреди;
3) Вграден во три-фаза прекуструјна откривање коло (прекуструјна 1, прекуструјна 2, оптоварување краток спој);
4) MOS транзистори може да се контролира со батерија на полнење и празнење;
5) ниска режим на тековната потрошувачка.

Други карактеристики

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
4А - -5A PCB BMS за Заштита на Одборот за 4 Пакети 18650 Li-ion литиум Тесто
is_customized:
Yes
Употреба:
4А - -5A PCB BMS Заштита Одбор
Теорија:
4А - -5A PCB BMS Заштита Одбор

Најдобри понуди