• Неодамнешно
Метал робот gripper робот механички канџи факултативна MG995 servos

Метал робот gripper робот механички канџи факултативна MG995 servos

DEN 234.24

Количина на стоки
Тековен

Роботот параметри : Канџи материјал 2. канџи тежина : 60.4 g (без мотор) 3. канџи максимална отворање агол : 55мм (без проширување одбор по максимум отворање агол кога растојанието 55мм, најголемата експанзија одбор е инсталиран 95mm) На целокупната должина на канџи : 107 mm (вкупна должина на најдолгата канџи кога е затворен) 5. шепа вкупна ширина : 98mm (максималната вкупна ширина на шепа кога се отвори) Еден механички gripper параметри : Ноктот материјал : сите алуминиум легура Ноктот Тежина : околу 68g (без мотор) Ноктот максималниот агол : 55мм (без проширување на одборот кога максималниот агол на 55мм проред, по инсталирањето на проширување одбор е најголемиот 95mm) Ноктот вкупна должина : 108mm (ноктот затворена кога целокупната максимална должина) Ноктот вкупна ширина : 98mm (максимална ширина кога канџи се отворени)

Други карактеристики

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
Метал робот gripper
is_customized:
Yes
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
Манипулатор

Најдобри понуди