• Неодамнешно
2017 Транзистори Тестер TFT Диоди Triode Capacitance LCR Метар ESR NPN PNP MOSFET LCR-TC1 3.5 инчен TFT Бесплатен Превозот

2017 Транзистори Тестер TFT Диоди Triode Capacitance LCR Метар ESR NPN PNP MOSFET LCR-TC1 3.5 инчен TFT Бесплатен Превозот

DEN 1128.00

Количина на стоки
Тековен


Предупредување : Секогаш бидете сигурни да ПРАЗНЕЊЕ кондензатори пред да се поврзете на нив да тестер! Тестер може да биде оштетена пред да се префрли на!
Предупредување : не се препорачува користење на тестер за мерење на батеријата! Батеријата напон мора да биде помалку од 4.
- 160x128 TFT дисплеј
- Мулти копче за функција
- Транзистори тест област
- Zener Диоди тест област
- IR приемник прозорецот
- Micro USB Полнење Интерфејс
- Полнење LED индикатор
1.
l Транзистори Тестер
-
- Автоматско откривање на zener диоди 0.2 Моќ на
Во исклучете државата, кратко притиснете го копчето за мултифункционален клуч, тестер е вклучен и автоматски да се измери.3 Откривање на транзистори
Во исклучете државата или на тест е завршена, се стави на тест елемент во транзистори тест областа на тест седиште, и притиснете го копчето за заклучување се справи, кратко притиснете го копчето за мултифункционален клуч, тестер автоматски мерка, графички приказ на резултати од мерење при тестирање е завршена.1 Карактеристики
ТЦ-V2.12k е TFT графички приказ Мултифункционален Тестер.1 Клучни оперативни дефиниции
Мулти-копче за функција има две активности :
l Кратко притиснете : Притиснете го копчето а не помалку од 10 ms, ослободување на копче во рок од 1,5 секунди
l Долго притискање : Притиснете го копчето повеќе од 1.
l Транзистори Тестер
-
- Автоматско откривање на zener диоди 0.
l Не, непознати, или се оштетени дел
.01-30 V
- Само тест со автоматска калибрација
l IR декодер
- Поддршка Hitachi IR кодирање
- МО бранови екранот
- Инфраред примање на настава
l Други
- Мерење на резултати со користење на TFT графички приказ(160x128)
- Едно копче операција
- Автоматско Исклучување(Истек На Време Settable)
Вграден-во со висок капацитет батерија Li-ion Батерија
- Li-ion Батеријата напон, детекција - 160x128 TFT дисплеј
- Мулти копче за функција
- Транзистори тест област
- Zener Диоди тест област
- IR приемник прозорецот
- Micro USB Полнење Интерфејс
- Полнење LED индикатор
1.1 Карактеристики
ТЦ-V2.01-30 V
- Само тест со автоматска калибрација
l IR декодер
- Поддршка Hitachi IR кодирање
- МО бранови екранот
- Инфраред примање на настава
l Други
- Мерење на резултати со користење на TFT графички приказ(160x128)
- Едно копче операција
- Автоматско Исклучување(Истек На Време Settable)
- Поддршка на Кинески и англиски
Предупредување : вградена Li-ion Батерија, тоа е строго забрането тестер се потопува во вода или во близина на извор на топлина!
Предупредување : За вашата лична безбедност, ве молиме строго во согласност со употреба на Li-ion Батерија спецификации и мерки на претпазливост!
1 Оперативни Инструкции 1.

Други карактеристики

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Сензор На Температура На
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
2017 Транзистори Тестер TFT Диоди Triode Capacitance Метар
Употреба:
Потрошувачката На Сензор
Теорија:
Оптички Сензор
is_customized:
Yes
Компатибилен:
Конзола За Игри

Најдобри понуди