• Неодамнешно
  • -49 %
Топла 10PCS Мулти-големина на Т-облик Тенко Парче Мелење Сечење на Главата дијаметар 2mm-16mm Дијамант Dremel Ротари Резба Полирање Алатка

Топла 10PCS Мулти-големина на Т-облик Тенко Парче Мелење Сечење на Главата дијаметар 2mm-16mm Дијамант Dremel Ротари

DEN 130.00
DEN 255.36

Количина на стоки
Тековен


Топла 10 PCS Мулти-големина на Т-облик Тенко Парче Мелење Сечење на Главата дијаметар 2mm-16mm Дијамант Dremel Ротари Резба Полирање Алатка
Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет. На производи со висока цврстина на Emery пишан материјал, издржливост е многу висока, употреба на тенка форма, повеќе практични. Производот употреба : се Применува на jade резба, камена резба, слонова коска резба и други занает полирање. Кога се користи, ве молиме имајте го на ум следново : 1. На нови алатки мора да биде инсталиран кога алатка е да се обиде дали чука, чука, тогаш не може директно да работат, да се прилагоди за да не скокаат за да го користите . Инаку алатка е брзо да се носи надвор, резба од работите не се многу мазна. Како да се прилагоди : Користење на мал клуч со промена на чак да нежно допрете го на висока брзина на вртење алатка справи додека алатка е мазна. На електронска машина е строго забрането да се победи, прилагодување метод е да се олабави чак, да се претвори во алатка агол или да се прошири и да се алинеја еден поени. 2. Бидете сигурни дека за да се излади водата ( како капе уред како капе во болница ), како што се сува дупчење, на дијаманти на главата на алатката е graphitized од прегревање, а тоа е брзо да се истрошени. 3. Кога дупчење, обидете се да избегнете тресење, бидејќи тресење ќе предизвика локални оштетувања на алатката, и забрзување на штета на целиот алатка. 4. Брзина како високо како е можно. Општи Услови линија брзина не е помалку од 10-20 метри во секунда.
Спецификации :
Материјал : Дијамант Раководител облик : Т стил Големина : месо тело со Дијаметар * Машина глава дијаметар * Машина главата дебелина
2.35 мм*2mm*1mm
2.35 мм*3мм*1mm
2.35 мм*4mm*1mm
2.35 мм*5mm*1mm
2.35 мм*6mm*1mm
2.35 мм*8мм*1mm
3мм*10мм*1mm
3мм*12mm*1mm
3мм*14mm*1mm
3мм*16mm*1mm
Пакет се Вклучени : 10pcs/Set Т стил на Дијамант Мелење Главата .

Други карактеристики

Бренд Име:
KEELRONL
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
17040023
Тип:
Абразивни Диск
Материјал:
дијамант
Глава форма:
Т стил
Машина главата дебелина:
1mm
Машина глава дијаметар:
2mm, 3мм, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm
Месо тело дијаметар:
2.35 мм, 3мм
Количина:
10pcs
боја:
Како се покаже слика

Најдобри понуди