• Неодамнешно
  • -9 %
100pcs Абразивни Точка Полирање Мелење Главата на Воланот Алатка за Полнење За Dremel Ротари Алатки Електрични Мелење Додатоци

100pcs Абразивни Точка Полирање Мелење Главата на Воланот Алатка за Полнење За Dremel Ротари Алатки Електрични Мелење

DEN 650.00
DEN 714.24

Количина на стоки
Тековен

Опис на производот Шема Име : 60 Pcs/Set 1/8" месо тело Абразивни Монтирани Камен за Мелење Тркала Главата За Dremel Ротационен КомплетОдберете Поставува
Секој Поставува имаат 4mm,5mm,6mm,8mm,10мм
Карактеристики :
-Висока цврстина, трајни, не е лесно да се носат.
-Абразивни сечење на работ остар, рабовите се одржување добро.
Спецификации :
Глава дијаметар : 4mm/5mm/6mm/8мм/10мм
Месо тело со дијаметар : 1/8"(3мм)
Вкупна должина : 44mm
Материјал : Хром корунд
Облик : Рамна глава цилиндрични, куршум совет тип
КОЛИЧИНА : 100pcs
Употреба : главно се користи DIY мелење, полирање / жад, жад, дрво, метал, мувла полирање, алат појавување,
и други материјали, реновиран, полирање, брусење.

Други карактеристики

Абразивни Зрна Големини:
80
Материјал:
Керамика
Употреба:
Полирање
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
ДП-14414

Најдобри понуди