• Неодамнешно
  • -12 %
dforce 3D Печатач Загрева Кревет Моќ Модул Висока Тековната РБС КОМПЛЕТ MOSFET надградба РАМПИ 1.4 reprap бесплатен превозот

dforce 3D Печатач Загрева Кревет Моќ Модул Висока Тековната РБС КОМПЛЕТ MOSFET надградба РАМПИ 1.4 reprap бесплатен превозот

DEN 418.00
DEN 475.20

Количина на стоки
Тековен


Опис : Ова РБС колекции ви овозможува да се загрее со висока моќ жаришта или некои други греење на елемент кој може да предизвика оштетување на вашиот главниот одбор. Овој комплет компатибилен со било каков вид на главниот одбор на пазарот. Овој комплет е веќе содржани голема топлина мијалник со дупки за монтажа ви овозможува да го инсталирате во вашиот печатач е многу лесно. Со топлина мијалник и соодветно ладење оваа РБС може да се справи до 40 amperes струја.
Придобивки : Избегнат големите тековната изгори вашиот mostfet и конекторите на вашиот плоча. Контрола повисок напон жаришта напојува со различен напон PSU во вашиот печатач како, на пример, 48 V 10 A жаришта. Контрола на 110 V/220 V AC силикон грејачи или некои други AC греење елемент. Поради овој комплет може да controled од било помошен пиновите на вашиот плоча може да се спаси еден mosfet излез и може да се користи за контрола на некои екстра hotend фанови или illuminations на вашиот печатач. Контрола на главната коло на силата на сите грејачи на вашиот печатач.Ако нешто тргне наопаку во текот heatings на РБС ќе ги намали сите главни коло за да се избегне катастрофи,особено на mosfet не може да се исклучи ситуација.Може да се најдат на овој вид на функции во секој фирмверот.(Референца M80 M81 команда)
Она што е во кутијата : 1 x 40 A Цврст-Држава Реле DC-DC/DC-AC 1 x топлина мијалник 2 x м4*6 шрафови за монтажа на РБС на топлина мијалник 1 x Термички Маснотии 1 x Контрола Жица за поврзување на РБС на вашиот плоча 2 x Жица Терминали за поврзување на 14-10 AWG жици
Референца :
Производот Се Прикаже :

Други карактеристики

Големина:
SET1-AC40A, SET2-DC40A
Бренд Име:
DFORCE
Тип На Објект:
Висока Моќ Модул

Најдобри понуди