• Неодамнешно
  • -6 %
4pcs Reprap Плоштадот 300x300mm Лепило Плута Листови За Prusa i3 /Lulzbot Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална Плоча Корк

4pcs Reprap Плоштадот 300x300mm Лепило Плута Листови За Prusa i3 /Lulzbot Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална

DEN 1106.00
DEN 1176.96

Количина на стоки
Тековен


4pcs Reprap Плоштадот 300x300mm Лепило Плута Листови За Prusa i3 /Lulzbot Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална Плоча Корк
производ descriction : Големина : 300x300mm Дебелина : 3мм(околу 2.8 mm всушност) Со висока температура лента за прикачување да се загрева кревет намалување кревет загрее време Ако треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги намали за да можете со било која големина. На топлинска изолација плута плоча се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлина-отпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер - греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија. Пакет се вклучени : 4x 3d печатач круг греење плута плоча

Други карактеристики

Број На Модел На:
300x300x3mm лепило плута листови
Тип На Објект:
Топлина Хартија
Бренд Име:
FYSETC

Најдобри понуди