• Неодамнешно
DuoWeiSi 3D Печатач Делови OD 16mm 200MM Цилиндар Лагер Железнички Линеарна Вратило Оптичка Оска Хром

DuoWeiSi 3D Печатач Делови OD 16mm 200MM Цилиндар Лагер Железнички Линеарна Вратило Оптичка Оска Хром

DEN 62.40

Количина на стоки
Тековен

OD 8мм х 500mm Цилиндар Лагер Железнички Линеарна Вратило Оптичка Оска Хром
Главна цел :
Линеарна оска во автоматска ротација уред има широко се користат, како што се индустриски роботи, автоматско снимање инструменти, компјутери, прецизност принтери, посебен резервоар за гас, автоматски дрво машини и други индустриски машини. И бидејќи на своите цврстина, може да го продолжи животот на еден обичен инструмент.
Спецификации :
Материјал : имајќи челик, GCr15
Цврстина : За HRC58°
Прецизност : g6
Површина грубост : Под 1.5 µM (Rmax)
Површина на хард-дебелина : 0.8 μ~3мм
Надворешниот дијаметар : 16mm
Должина : Approx200mm
Правост : Подолу 5µM/100mm
Тешко хром дебелина : 3.0 µM(Rmax)
Пакет се вклучени :
1 x Линеарна Оптичка Оска

Други карактеристики

Тип На Објект:
линеарни железнички
Бренд Име:
DUOWEISI

Најдобри понуди