• Неодамнешно
10x10M 3D Печатење Лавра Цртање Пенкало Изработката Моделирање ABS со Вжарено Печатач

10x10M 3D Печатење Лавра Цртање Пенкало Изработката Моделирање ABS со Вжарено Печатач

DEN 442.08

Количина на стоки
Тековен


На филамент е за 3 D печатење пенкало Користи за изработка на 3 D објекти од хартија за реалниот живот на Висока чистота, висока прецизност, добра печатење ефект Широко компатибилен со различни видови на 3 D печатач на пазарот,како што се WINBO, Аурора тео, Seton, Творецот Бот, Коцка. На филамент е за 3 D печатење пен
Користи за изработка на 3 D објекти од хартија во реалниот живот
Висока чистота, висока прецизност, добар ефект печатење
Широко се компатибилни со различни видови на 3 D печатач на пазарот,како што се WINBO, Аурора тео, Seton, Творецот Бот, Коцка.
Спецификации :
Материјал : ABS
Спецификации : Дијаметар 1.75 mm
Должина : 10 m
Боја : виолетова, розова, портокалова, сина, зелена, бела, црна, сива, жолта, кафеава
Печати Температури : 220-240 Целзиусови Степени
Густина : 1.04 +/- 0.2 g/cm⊃3;
Се топи Проток : 2-4g/ 10min(190 целзиусови степени, 2.16 кг)
Hydroscopicity : 1%
Затегнувачка Стрес : 43 Mpa
Затегнувачка Вирус : повеќе од еднакви 10.0%
Пакетот вклучува : 1 x Виолетова ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Розова ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Портокал ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Сина ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Зелена ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Белата ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Црни ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Сива ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Жолта ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
1 x Браун ABS со Вжарено За 3 D Цртање Печатач Пен
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.

Други карактеристики

Форма:
Цврста
Бренд Име:
HXSJ

Најдобри понуди