• Неодамнешно
  • -6 %
2 парчиња Reprap Плоштадот 300x300mm Лепило Плута Листови За Reprap Prusa 3D Печатач Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална Плоча Корк

2 парчиња Reprap Плоштадот 300x300mm Лепило Плута Листови За Reprap Prusa 3D Печатач Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента

DEN 648.00
DEN 689.76

Количина на стоки
Тековен


2 парчиња Reprap Плоштадот 300x300mm Лепило Плута Листови За Reprap Prusa 3 D Печатач Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална Плоча Корк
производ descriction : Големина : 300x300mm Дебелина : 3мм(околу 2.8 mm всушност) Со висока температура лента за прикачување да се загрева кревет намалување кревет загрее време Ако треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги намали за да можете со било која големина. На топлинска изолација плута плоча се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлина-отпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер - греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија. Пакет се вклучени : 2x 3d печатач круг греење плута плоча

Други карактеристики

Број На Модел На:
300x300x3mm лепило плута листови
Тип На Објект:
Топлина Хартија
Бренд Име:
FYSETC

Најдобри понуди