• Неодамнешно
  • -6 %
4pcs Reprap Плоштадот 200x200mm Дебелина 3мм Лепило Плута Листови За i3 Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална Плоча Корк

4pcs Reprap Плоштадот 200x200mm Дебелина 3мм Лепило Плута Листови За i3 Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална

DEN 749.00
DEN 796.80

Количина на стоки
Тековен


4pcs Reprap Плоштадот 200x200mm Дебелина 3мм Лепило Плута Листови За i3 Загрева Кревет Топла Плоча Со Лента Термална Плоча Корк
Големина : 200x200mm Дебелина : 3мм(околу 2.8 mm всушност) Со висока температура лента за прикачување да се загрева кревет намалување кревет загрее време Ако треба други големина, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги намали за да можете со било која големина. На топлинска изолација плута плоча се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлина-отпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер - греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија. Пакет се вклучени : 4x 3d печатач круг греење плута плоча

Други карактеристики

Број На Модел На:
200x200x3mm лепило плута листови
Тип На Објект:
Топлина Хартија
Бренд Име:
FYSETC

Најдобри понуди